Lisaks akadeemilisele sõudmisele ja aerutamise distsipliinidele leiavad klubis aset ka sõudetreeningud täiskasvanud harrastajatele.

Ilusate ilmade korral alustatakse veetreeningutega juba märtsi kuus, et olla paremini valmistunud oktoobri kuus toimuvaks Eesti sõudehooaega lõpetavaks Kaheksapaatide Sügisregatiks, kus võisteldakse tavapäraselt «Harrastajate-Mix» klassis. Harrastajate veetreeningud sarnanevad noorte omadele — esmalt õpitakse korrektset sõudetehnikat, seejärel hakatakse arendama nii vastupidavust kui ka jõu- ning kiiruslikke võimeid.

Talvisel ajal toimuvad sõudespinningu treeningud (vaata lisa: www.soudespinning.ee).

Lisaks treeningutele korraldatakse tihti muidki sportlikke üritusi — 24-tunni sõudmist sõudeergomeetril, sõudemaratone ning -matkasid.

Pildil SAK Tartu sõudeharrastajate rühm vahval treeningul akadeemilise kaheksapaadiga (Sügis, 2016)

Harrastajate treeningud toimuvad kahel korral nädalas — esmaspäeviti ja kolmapäeviti algusega kell 19:00 sõudebaasis. Treeninguid juhendab mitmeaastase sõudmiskogemusega, kolmekordne sisesõudmise ultradistantside maailmarekordiomanik, Rait Merisaar.

Ühe treeningu hind on 5 eurot.

Ühe kuu tasu on 40 eurot.

Tasumisel palume märkida selgitusse «Harrastajad» või «Sõudespinning», oma nimi ning kuu, mille eest tasutakse. Kõik tasumiseks vajalikud rekvisiidid leiate rubriigi «Õppe-treeningtasu» alt.