15. jaanuaril toimus Sõudmise ja Aerutamise klubi “Tartu” eestvedamisel juba traditsiooniks saanud linna koolidevaheline karikavõistlus sisesõudmises. Kui aasta varem rõõmustasime osalejaterekordi üle – 140 õpilassportlast, siis sel korral kogunes Tamme Kooli võistlejaid kokku 15st koolist 188.

Kaheringilise võistluspäeva avasid kell 12 neljaliikmeliste tiimide eelsõidud, kus tuli läbida ühiselt neljal sõudeergomeetril 500m distants. Lisaks tiimide arvestusele fikseeriti ka iga õpilase individuaalne tulemus, et selgitada välja kõige tublimad ergomeetrisõudjad. Kuna võistlusmasinaid oli kokku kaheksa, starditi kahe võistkonna kaupa.

Arvestust peeti eraldi põhikoolidele (6.-7. klassi tüdrukud ja poisid, 8.-9. klassi tüdrukud ja poisid) ja gümnaasiumidele.

Kui eelsõitudes võisteldi justkui neljastes paatides (igal sportlasel oma sõudeergomeeter), siis finaalis tuli läbida ette antud 1000m distants neljakesi ühel masinal ehk teatesõidu formaadis (iga sportlane pidi sõitma 250m ja seejärel vahetuse üle andma). Varasematel aastatel tohtisid tiimi liikmed üksteist vahetustel aidata (näiteks jalatugede rihmasid avada või kinni tõmmata), sel korral oli aga võistlusmasinatest 1,5m kaugusele maha märgitud punane joon, mis tuli vahetuse üleandmiseks ületada. Muudatuse eesmärk oli muuta finaalsõite vaatemängulisemaks, mis hinnates publiku arvu ja häälekat kaasaelamist kindlasti ka õnnestus.

Põhikoolide arvestuses võitis Tartu Mart Reiniku Kool, gümnaasiumide karikas läks aga Tartu Jaan Poska Gümnaasiumile.