Ööl vastu esmaspäeva, 2. aprillil kell 02:00, alustas tartlane Hanna-Liisa Ennet 1 000 000 meetri sõiduga sõudeergomeetril, et püüda maailmarekordit. Finiš on plaanitud pühapäeval, 8. aprilli hilisõhtul. Täna, 5ndal päeval püsitakse jätkuvalt graafikus ning soorituse õnnestumise usk on suur.

Juba 2017. a sügisel pikemate distantsidega tutvust teinud Hanna-Liisa ütleb ise, et motivatsioon selline katsumus ette võtta on väga mitmetahuline: „Mõned tahud on veel endalegi ebaselged, aga olles varem ultradistantsidega tutvust teinud, on võibolla kõige paeluvam just seikluskogemus.“ Teate saatmise hetkel on tal läbitud pisut üle 640 km (üle 640 000 meetri).

Tegemist on esimese eestlasega, kes võtnud nõuks läbida üksi miljoni meetri ehk 1000 km distants sõudeergomeetril Concept2. See on ühtlasi pikim ultradistants, mille üle masinate tootja ise ultrarekordite arvestust peab. Hanna-Liisa Enneti sõitu jälgib, salvestab ja tagab tingimustele vastamise Rait Merisaar, Sõudmise ja Aerutamise klubist „Tartu“, kus ka kogu sõit nädala jooksul toimub.

Kogu sõit on üles ehitatud poolmaratonideks (21 097 m), mida tuleb läbida 47 korda, sellele järgneb veel lõpetuseks 8,5 km. Sõit algas esmaspäeval 02.04 kell 02:00 ning planeeritud finiš leiab aset pühapäeval, juba paari päeva pärast, hilistel õhtutundidel. Varasemalt on Eestis läbitud 1000 km distantsi ja rekord saavutatud 2015. a alguses tandemi arvestuses.

Hanna-Liisa Ennet töötab Tartu Ülikoolis loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekanaadi õppekorralduse peaspetsialistina. Sõudmisega alustas tegelemist Sõudmise ja Aerutamise klubi „Tartu“ harrastajate treeningrühmas 2016. a augustis. Lisaks ergomeetrile sõuab ta suvel ka veepeal.

Hanna-Liisa rekordisõidust annab jooksvalt infot tabel siin.
Distantsi läbimist, ettevõtmise melu, pilte ja videoid saab jälgida Facebooki lehel siin.
Jälgida ja ergutada saab sotsiaalmeedias kasutades märksõna #miljonmeetrit. Kõik on oodatud tulema Hanna-Liisat ergutama Sõudmise ja Aerutamise klubisse „Tartu“, Ranna tee 3, Tartu.

Lisainformatsiooni maailmarekordi püüdlemise edumaa kohta saab küsida: Rait Merisaarelt, tel: +372 5191 9004