Käesoleva nädala teisipäeval-kolmapäeval (17-18.09) selgitati taaskord välja kõvemaid sõudesportlasi Tartus. 14 võistlusklassis startisid kahe Tartu, Viljandi ning Pärnu Kalevi klubi peale kokku 39 atleeti, tublimad neist tegid kaasa mitmetes sõitudes.

Traditsiooniliselt on Tartu linna meistrivõistlused lahtised – see tähendab, et lisaks Tartus tegutsevatele Sõudmise ja Aerutamise klubi “Tartu” ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sõudjatele on startima oodatud ka kolleegid teistest klubidest. Sel aastal tagas see võimaluse startida ka ülikoolilinna tudeerima siirdunud Viljandi Sõudeklubi ning Pärnu Kalevi kasvandikel.

Enim oli osalejaid SAK Tartu ridadest – 26. TÜ ASKi ridadest asus võistlustulle 10 ja nii Kalevist kui ka Viljandist üks sportlane. Kokku 39 sõudjat jääb siiski eelmise aastaga võrreldes, mil startis 50 sportlast, tagasihoidlikuks.

Võistluste formaat näeb ette enam-vähem 1500m distantsi läbimist algusega Valgeveski kurvist, finišiga kahe Tartu sõudeklubi vahelisel alal. Võisteldakse erinevates väikeste paatide (ühesed-kahesed) klassides, alustades noorimatega D-klassis (11-12 aastased) ja lõpetades veteranidega, kes pidid küll startima täiskasvanute arvestuses.

Klubide arvestuses jagus enim kuldmedaleid SAK Tartule, kokku 9. SAK Tartu ja Viljandi Sõudeklubi baasil moodustatud koondpaatkonnale 2, SAK Tartu ja TÜ ASK koondpaatkonnale 1 ning Ülikooli Akadeemilisele klubile 2 esikohta.

Klubi edukaimateks startijateks olid Rachel Kõllo ja Elar Loot, kes tulid mõlemad 3-kordseteks Tartu meistriteks. Kõllo sai kaela kuldmedalid nii tüdrukute (A/B vanuseklasside ühisarvestus) ühepaadil kui ka tüdrukute- ja naiste kahepaatide arvestuses koos Viljandi Sõudeklubi esindaja Helene Dimitrijeviga. Loot võidutses nii meeste ühepaadil kui ka kahesel koos TÜ ASKi esindaja Karl August Ruusalepaga. Roolijata üksikaeruliste kahepaatide arvestuses pärjati võitjatena Loot koos SAK Tartu veteransõudja Urmas Heinaga.

Samuti väärib äramärkimist Sigrid Luts (SAK Tartu), kes vaid suvehakul sõudespordi juurde sattununa saavutas kaks meistrikulda – nii tüdrukute C-vanuseklassi ühepaadil kui ka klubikaaslase Karl-Joosep Oravaga C-klassi kahepaadil.


Kõik võistlustel kaasalöönud sõudjad, treenerid ja muu personal on oodatud järgmise nädala kolmapäeval, 25. septembril, peale treeningut kella 18:30 ajal linna sõudebaasi auhindamistseremooniale. Lisaks medalijagamispeole on soovijatele soe saun ja kaetud laud võidukringlitega.