Läinud nädala kolmapäeval-neljapäeval, 12.-13. septembril, selgitati välja Tartu linna parimad sõudjad. Kokku mahtus 14 erinevasse võistlusklassi 50 sõudesportlast nii mõlemast Tartus tegutsevast sõudeklubist kui ka külalistest Pärnust ja Narvast.

 

Traditsiooniliselt on Tartu Linna Meistrivõistlused jätkuvalt lahtised – see tähendab, et lisaks Tartus tegutsevatele Sõudmise ja Aerutamise klubi “Tartu” ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sõudjatele on starti oodatud alati ka sõbrad teistest linnadest. Sel aastal andis see võimaluse osaleda ka Pärnu Sõudekeskuse Kalev, Sõudeklubi Pärnu ja Narva Energia kasvandikel.

Kuigi võistlus toimus sarnaselt eelmisele aastale vaid kaks päeva enne Emajõe Maratoni, olid võistlejate read siiski üsna arvukad: enim sportlasi osales meie enda ridadest – 33 sõudjat! Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sõudjaid asus võistlustulle 13, Narva Energiat esindasid kaks sportlast ja Pärnu Kalevi Sõudekeskuse ning Sõudeklubi Pärnu baasil moodustatud kahepaat tagas ka Pärnu klubide osaluse. Seega oleme viimaste aastate lõikes märkamas ka kohalike võistluste tasandil tõusutrendi, võrdluseks eelmise aastaga osales sel aastal kaks sportlast enam.

Võistluste formaadi kohaselt tuli läbida enam-vähem 1500 meetrine distants algusega Valgeveski kurvist, lõpetades SAK Tartu ja Ülikooli Akadeemilise spordiklubi paadisildade vahelisel alal. Võisteldi erinevates väikeste paatide klassides, alustades kõige noorematega D-vanuseklassis (11.-12. aastased) ja lõpetades veteranidega, kes pidid küll sel korral sõitma täiskasvanute arvestuses. Kahe päeva jooksul läbiti distantsi koguni 94 korda.

Kuldmedaleid jagati välja 14 komplekti. Klubide arvestuses kindla esikoha tagas võistluste võõrustaja ise – SAK Tartu, saades tulemuseks 11 esikohta. Ülikooli Akadeemiline klubi saavutas kaks esikohta, Pärnu klubide baasil moodustatud koondpaatkond ühe.

 

Klubi edukaimate seas olid muuhulgas Rachel Kõllo, saavutades esikoha nii tüdrukute ühepaadil kui ka tüdrukute paarisaerulisel kahepaadil koos Eliise Tammiga. Samuti saavutas kaks esikohta Karl-Joosep Orav, seda kõigepealt poiste C-vanuseklassi ühepaadil ning siis ka paarimehe Tauri Tähega sama vanuseklassi kahepaadil. Ka Kristel Tohu sai kaela kaks komplekti kuldmedaleid, olles kiireim naine ühepaadil, ka koos paarilise Maarja Pehkiga ei saadud neile vastu. Samuti jagus kaks kuldmedalit nii Ermo Liivamägi’le kui ka Mattias Erik Tammile (pildil), kellele polnud vastaseid ei poiste paaris- ega roolita kahesel. Kuldmedalid said samuti kaela Annika Nõmmik ja Helen Kure naiste roolijata kahepaadil, Oliver Hanson poiste D-vanuseklassi ühepaadil ning Elar Loot meeste ühepaadil.

 

Uuri ka täpsemaid tulemusi: Tartu Meistrivõistluste finišiprotokoll